Oblíbené (0)
Košík
je prázdný

Průvodce budoucností aneb Jak si užít globální krizi

Jan Műller

Optimistická zpráva o civilizační krizi

Cena v prodejně: 349 Kč
Cena při objednávce v e-shopu:
-35
314

U dodavatele

390-400ks na objednávku.

Odesíláme do 1 dne
V prodejně do 1 dne

Žít dnes uprostřed Evropy v éře dosud nepoznaného blahobytu znamená zakoušet strach, že o něj přijdeme. V médiích najdeme širokou nabídku hrozeb. Můžeme si vybrat, zda nás víc děsí kolaps předlužené ekonomiky či růst výdajů na zbrojení. Imigrační vlna nebo globální oteplování? Rozpad rodiny a mizení tradičních hodnot? Nástup robotů nebo expanze Číny? Genetické manipulace nebo závislost na sociálních sítích? Rozklad demokracie a vláda globální elity?

Autor čtenáře nešetří. Probírá tato rizika a přidává navrch další, o kterých se tolik nemluví. Jako třeba geomagnetickou bouři, která může vážně poškodit elektrické sítě na celé planetě a uvrhnout ji do tmy a chladu.

Autor ale zároveň nešetří optimismem. V různých koutech planety potkává pozoruhodné osobnosti, které nabízí naději, že současná civilizační krize je začátkem civilizace nové. Opravdu se lidstvo nachází v úpadku? Neprochází spíš úžasným evolučním skokem? Kniha nabízí praktické rady, jak přijmout změny, které se na nás valí. Jak si užít si konec starého světa a těšit se na zítřky.

EAN9788020446343
ISBN978-80-204-4634-3
Rozměry229 x 182 x 27 mm
Vazbapevná vazba
Počet stran:272
Nakladatelství:MLAD FRONTA a.s.
Jazyk:česky