Nalezené produkty
Nalezené kategorie
Nalezení autoři
Nalezené články: 140
je prázdný
Smrt a umírání v náboženských a etnických tradicích
Alena Scheinostová40-50ks na objednávku.
K vyzvednutí zítra 13:00
od 59 Kč, dodání st 10.6
Kdy můžu zboží mít?
Produkt je u dodavatele, odesíláme ho ihned po naskladnění.
Osobní odběr | ||
| Prodejna Benešov - ZDARMA | zítra | |
Výdejní místa | ||
| One Box, One Point | 59 Kč | st 10.6 |
| Zásilkovna | 69 Kč | st 10.6 |
| Zásilkovna SK | 95 Kč | čt 11.6 |
Dodání na adresu v ČR | ||
| Stažení online | 0 Kč | zítra |
| One Curier | 65 Kč | st 10.6 |
| Zásilkovna - domů | 99 Kč | st 10.6 |
| Zásilkovna SK - domů | 139 Kč | čt 11.6 |
Uvedený termín u dodání domů a na výdejní místa je orientační. Balíček může přijít v rozmezí dvou dní po termínu.
Kniha přináší přehled tradic spojených s umíráním, smrtí a pohřbíváním v pěti velkých světových náboženstvích od předních českých odborníků.
Způsob umírání souvisí s naším předchozím způsobem žití. Většina současných světových kultur chápe, že ta část života, kterou nazýváme umíráním, je důležitá součást plnohodnotného života; o to důležitější, že je konec na dohled. Velká světová náboženství „mají smrt na paměti“ a možnost být nablízku umírajícímu člověku chápou jako výsadu a dar. Severozápadní „vyspělá“ společnost, která si smrt opředla sítí tabu a strachu, ji vnímá jako nepochopitelný paradox. Většina z nás však takto prožitou zkušenost nemá a hledí na závěr života s nejistotou a obavami. Obavy našich kulturních končin z umírání a smrti jsou historicky poměrně nová záležitost, dříve tomu tak nebylo. Různé kultury měly a mají různé rituály, které dokážou provést umírajícího i jeho blízké celým složitým časem umírání, smrti a pohřbu. Kniha srozumitelně a fundovaně přináší jejich přehled.
Co v ní nenajdete? brožura je jen stručný přehled tradic, v některých případech (např. hinduismus) je jen výběrem několika z mnoha, křesťanství, které je v našich zemích nejvíce doma, je pojato až příliš stručně, kniha pomíjí novodobé rituály, které nejsou přímo spojeny s některým z pěti velkých světových náboženství (ukládání uren pod kořeny stromů apod.)
Sborník přináší písemnou podobu přednášek pěti předních českých odborníků a představuje pojetí smrti a umírání v náboženských tradicích hinduismu, islámu, křesťanství, judaismu a buddhismu. Přednášky Lubomíra Ondračky, Luboše Kropáčka, Tomáše Halíka, Milana Lyčky a Marka Zemánka byly předneseny v letech 2009 a 2010 na přednáškovém cyklu v Městské knihovně v Praze. V roce 2017 vyšlo aktualizované vydání v novém obalu.
| EAN | 9788088455264 |
|---|---|
| ISBN | 978-80-88455-26-4 |
| Rozměry | 240 x 192 x 0 mm |
| Datum vydání | 25. 02. 2025 |
| Vazba | brožovaná vazba |
| Počet stran | 135 |
| Počet stran: | 120 |
| Nakladatelství: | Cesta domů |
| Jazyk: | česky |