Oblíbené (0)
Košík
je prázdný

Archy života Historie rodu Löw-Beer

Daniel Low-Beer

Mezi vilou Tugendhat a Schindlerovým seznamem

Cena v prodejně: 295 Kč
Cena při objednávce v e-shopu:
-30
265

Předobjednávka Předpokládaný termín vydání 01.08.2020

Tato kniha je příběhem o nepravděpodobném přežití jednoho jména a lidí, kteří je nosí.

Před rokem 1938 byla Morava a Brno pro majetnou rodinu židovských průmyslníků Löw-Beerů nejen domovem, ale i místem, kde se mohli plně realizovat v podnikání, kultuře i společenském životě. Československo představovalo špičku evropského modernismu a oni mu udávali tón. A pak, roku 1938, se vše zbortilo, museli bojovat o holé životy, přišli o všechno. Ti, kteří dokázali utéci, se rozptýlili po celém světě. Šli kamkoli, kam je pustili, v Československu z nich nepřežil ani jeden. Po válce svitla naděje, ale majetky brzy přešly do rukou komunistického režimu a příběhy jejich původních majitelů byly odsouzeny k zapomnění. Mezi přeživšími však kolovaly dál, i díky nim rodina přežila.

V roce 2010 začal jeden z jejích členů, Daniel Low-Beer, navštěvovat své příbuzné doslova po celém světě a sbírat střípky toho, co zbylo - příběhy o úniku z ghetta, o životě ve dvacátých a třicátých letech a útěku z Československa.

"Nový pohled na příběh Oskara Schindlera" Tomas Keneally, autor knihy Schindlerova archa

"Rodinná historie, která se protnula s vilou Tugendhat i Schindlerovým seznamem... vize spravedlnosti a lásky k životu, kterou rozdrtilo zlo." Eva Lustigová, spisovatelka

"Příběh, který by si měli přečíst všichni Evropané" František Olbert, vedoucí Schindlerovy továrny

Daniel Low-Beer je lékař působící při Světové zdravotnické organizaci, žije v Ženevě. Je přímým potomkem Arnolda Löw-Beera, posledního majitele rozsáhlého textilního komplexu v Brně a Brněnci.

EAN9788074851926
ISBN978-80-7485-192-6
Rozměry0 x 0 x 0 mm
Datum vydání01. 08. 2020
Vazbabrožovaná vazba
Počet stran:232
Nakladatelství:B/P
Jazyk:česky