Oblíbené (0)
Košík
je prázdný
česky
Nakoukni do knihy

E-kniha Holka se sílícím hlasem

Abi Daré
EbookE-kniha / Ebook [epub|mobi|pdf]
Manual Návod na stažení e-knihy

No Print E-knihy nelze tisknout!

Cena v prodejně:
Cena při objednávce v e-shopu:
-0
249

Ihned ke stažení

Příběh vyprávěný nezapomenutelným hlasem nigerijské služky, odhodlané bojovat za své sny

Adunni je čtrnáctiletá nigerijská dívka, která ví, co chce: vzdělání. Matka jí prozradila, že vzdělání je jediný způsob, jak získat sílící hlas — schopnost mluvit sama za sebe a rozhodovat o své budoucnosti. Místo toho ji však otec prodá a Adunni se stane třetí manželkou místního taxikáře, který už se nemůže dočkat, až mu porodí syna a dědice. 

V naději na lepší život Adunni uteče do města, vzápětí ovšem zjistí, že nemá jinou možnost než jít do služby k bohaté rodině. Poddajná dcera, poslušná manželka, bezmocná otrokyně. Ostatní lidé Adunni neustále připomínají, že je nikdo. 

Ačkoli smůla její hlas na chvíli utlumí, úplně umlčet ho nemůže. Adunni si uvědomí, že se musí postavit nejen za sebe, ale i za ostatní dívky, a je odhodlaná ozývat se všemi možnými způsoby — šeptem, písní, lámanou angličtinou —, dokud ji někdo neuslyší. 

–––

V Nigérii i jinde na světě dívky bojují za své právo na vzdělání. Jsem Abi Daré vděčná za to, že nám ukazuje, jakým výzvám musejí nigerijské dívky čelit, a že staví na odiv sílu jejich hlasu.
— Malála Júsufzaj, nositelka Nobelovy ceny míru

Adunnin odvážný hlas působivě vyjadřuje hlasité rozhořčení nad Afrikou ovládanou toxickým patriarchátem… Autorka čtenáře láká energickou hrdinkou, jejíž nelehký osud vyvažuje její přirozená tvořivost a nehynoucí vůle k životu.
— The New York Times Book Review

Tento smělý debut je oslavou dívek, které se odvažují snít, a těch, kdo jim pomáhají roztáhnout křídla, aby mohly vzlétnout.
— Imbolo Mbue, spisovatelka

EAN9788027507528
ISBN978-80-275-0752-8
Dostupné formátyepub|mobi|pdf
Datum vydání2021
Vazbae-book
Počet stran:384
Nakladatelství:Host
Jazyk:česky