Oblíbené (0)
Košík
je prázdný
česky
Nakoukni do knihy

E-kniha Začátek nové éry

Carmen Kornová
EbookE-kniha / Ebook [epub|mobi|pdf]
Manual Návod na stažení e-knihy

No Print E-knihy nelze tisknout!

Cena v prodejně:
Cena při objednávce v e-shopu:
-0
397

Ihned ke stažení

Závěrečným dílem, navazujícím na předchozí Dcery nové dobyKonec starých časů, vrcholí trilogie Sága jednoho století. S hlavními hrdinkami se setkáváme v poslední třetině 20. století, kdy do jejich životů vstupují teroristické útoky Frakce Rudé armády, sjednocení Německa, díky němuž se opět shledávají rozdělené rodiny, i další politické události končícího století.

Čtyři přítelkyně stále stojí při sobě, v dobrém i ve zlém. Henny Ungerová slaví 70. narozeniny a mezi gratulanty, jejichž počet se ­pořádně rozrostl, jí přicházejí popřát její nejvěrnější kamarádky Käthe, Lina a Ida. Tradici nezlomného přátelství a vzájemné podpory ctí i nová generace jejich dětí a vnoučat. Hen­nyina vnučka Katja sní o tom, že bude jako fotoreportérka cestovat po světě, a při tom se musí vypořádat s láskou k východoněmeckému herci Jonovi a překonat železnou oponu. Idina dcera Florentina se vrací do Hamburku s překvapením a také Ruth, Käthina adoptivní dcera, je pevnou součástí klanu rodiny a přátel.

Carmen Kornová se ve třetí části trilogie věnuje mladé generaci potomků hrdinek a románovou ságu o čtyřech rodinách z hamburského Uhlenhorstu, které sleduje po celé jedno století pohnutých německých dějin, jejich příběhem uzavírá. Opět využívá své žurnalistické průpravy a působivě a autenticky servíruje publiku dobové detaily z oblasti hudby, literatury, módy či gastronomie, ale i společenských konvencí.

A sama dodává: „Měla jsem štěstí, že jsem mohla psát o tak báječných postavách. Občas mívám dojem, že je potkávám u nás v Uhlen­horstu, jako by všichni byli mými sousedy a ještě něčím mnohem víc, chápu je teď jako svou rodinu. Jsem za ně vděčná.“

 

 

Spisovatelka a novinářka Carmen Kornová (1952) je dcerou hudebního skladatele Heinze Korna a dětství strávila v Kolíně nad Rýnem. Po studiu žurnalistiky na škole Henriho Hannena pracovala jako redaktorka pro časopis Stern, později také pro časopis Die Zeit.

Zároveň se začala věnovat psaní knih, je autorkou mnoha kriminálních románů, za něž získala několik ocenění, a knih pro děti. Již  čtyřicet let žije v hamburské čtvrti Uhlen­horst, kterou přijala za svůj domov a jejíž historií se dlouhodobě zabývá. Carmen Kornová je vdaná za novináře a překladatele Petera Christiana Hubschmida a má dvě dospělé děti.

Nakladatelství PROSTOR vydalo roku 2019 Dcery nové doby, první díl trilogie, která Kornovou proslavila a vynesla jí umístění na předních příčkách bestsellerových žebříčků. Následoval Konec starých časů (PROSTOR 2020), knihou Začátek nové éry sága dospívá ke svému konci.

 

 

 

 

 

Díky Carmen Kornové mohou čtenářky a čtenáři ještě jednou zažít Hamburk minulých dob a vychutnat si procházku napínavou historií.           Kieler Nachrichten 

 

 

Skvělá zábava i poučení v románu rozprostřeném napříč životem několika generací.            Hamburger Abendblatt

 

 

Díky působivému a neodolatelnému stylu vyprávění se Carmen Kornové znovu podařilo zachytit ducha doby a přenést čtenáře do nedávné minulosti Hamburku.

Stephanie Lamprecht, Hamburger Morgenpost

 

 

Začátek nové éry je poutavý a působivý nejen díky propleteným vztahům a dějovým linkám, ale i proto, že autorčiny postavy jsou nesmírně sympaticky a přesvědčivě napsané. Jen málokdy jsem vyhlížela pokračování románu s takovou nedočkavostí, jako v případě třetího dílu Ságy jednoho století. Nezklamal mě.

Bettina Klee, Gala

EAN9788072604852
ISBN978-80-7260-485-2
Dostupné formátyepub|mobi|pdf
Datum vydání2021
Vazbae-book
Počet stran:432
Nakladatelství:Prostor
Jazyk:česky