Oblíbené (0)
Košík
je prázdný

E-kniha Černé roucho

Brian Moore
EbookE-kniha / Ebook [epub|pdf|mobi]
Manual Návod na stažení e-knihy

No Print E-knihy nelze tisknout!

Cena v prodejně:
Cena při objednávce v e-shopu:
-0
266

Ihned ke stažení

Román Černé roucho, jímž se po více než 40 letech českým čtenářům připomíná dílo Briana Moorea, spatřil světlo světa v roce 1985. Mladý jezuitský misionář otec Laforgue přišel z Evropy do Nového světa, aby přinesl pohanům slovo Boží. Guvernér rozsáhlého území, které se hrdě jmenuje Nová Francie, ale ve skutečnosti je stále ovládáno kmeny Huronů, Irokézů a Algonkinů, které se tu potulují od úsvitu věků a kterým Francouzi říkají Divoši, mu poskytuje jen malou pomoc. Jeho úkolem je přinést spásu izolovanému kmeni Huronů zdecimovanému nemocí dříve, než mu nadcházející zima zavře cestu k nim na daleký sever. Provází ho skupina divochů, kteří se vysmívají jeho víře a civilizaci, přestože si nechávají platit mušketami. Otec Laforgue se chystá vstoupit do světa pohanské síly, úžasné odvahy a strašlivé krutosti, které ho prověří jako muže i kněze a změní ho způsobem, o kterém se mu ani nesní. Vyslyší jej Bůh a dá mu znamení, že jeho činnost má smysl?

Žádný jiný román nezachycuje tak dobře intenzivní – a katastrofální – nesourodost různých kultur vůči sobě navzájem i naše dnešní nepochopení.b V době svého prvního vydání v roce 1985 bylo Černé roucho přirovnáváno k Srdci temnoty Josepha Conrada, dnes se nabízí i srovnání s románem Mlčení Šůsaka Enda. S ním má společné i vynikají zfilmování.

Brian Moore (25. srpna 1921– 11. ledna 1999) byl spisovatel a scenárista ze Severního Irska, který emigroval do Kanady a později žil ve Spojenýchb státech. Napsal více než třicet románů, zvláště ceněné jsou ty o životě v Severním Irsku během druhé světové války a po ní, kritika ho nazvala „jedním z mála skutečných mistrů současného románu". V roce 1975 mu byla udělena cena James Tait Black Memorial Prize a v roce 1987 cena Sunday Express Book of the Year, třikrát se dostal do užšího výběru na Bookerovu cenu (v letech 1976, 1987 a 1990). Moore také psal scénáře a několik jeho knih bylo zfilmováno.

EAN9788075116963
ISBN978-80-7511-696-3
Dostupné formátyepub|pdf|mobi
Datum vydání2022
Vazbae-book
Počet stran:232
Nakladatelství:Volvox Globator
Jazyk:česky