Oblíbené (0)
Košík
je prázdný
česky
Nakoukni do knihy

E-kniha Staré odrůdy

Ewald Arenz
EbookE-kniha / Ebook [epub|mobi|pdf]
Manual Návod na stažení e-knihy

No Print E-knihy nelze tisknout!

Cena v prodejně:
Cena při objednávce v e-shopu:
-0
269

Ihned ke stažení

Román o tom, jak snadno lze ztratit kontrolu nad životem a jak obtížné je získat ji zpět 

Sally a Liss — dvě ženy, které by nemohly být rozdílnější. Sally má před maturitou, ale jediné, po čem touží, je klid. Klid od všech a ode všeho — od nevyžádaných rad, návrhů, svazujících pravidel a dotěrných dospělých… A tak se rozhodne utéct. Mlčenlivá Liss žije sama na statku mezi poli a vinicemi a stará se o rozlehlé hospodářství. 

Hned při prvním setkání Sally zjišťuje, že Liss je jiná než ostatní dospělí — do ničeho ji nenutí, nesoudí ji, neklade podezřívavé otázky. Liss nabídne Sally nocleh a jedna noc na statku se změní v pobyt na dobu neurčitou. Dívka pomáhá Liss s hospodářstvím a mezi starými hrušněmi a včelími úly objevuje kouzlo obyčejnosti. Její hostitelka však není zdaleka tak silná, jak se zdá, a možná to nakonec nebude Sally, kdo potřebuje zachránit. 

–––

Překrásná kniha, která se jazykově přizpůsobuje plynutí děje a emocím postav. Čtenář v každém okamžiku téměř fyzicky pociťuje jejich smutek a vztek. Rytmus a styl vyprávění přesně odpovídají situacím, které postavy prožívají. Čtenář se sám cítí být součástí života na statku…
— Leseschatz.com 

Okouzlující román Staré odrůdy vypráví tichým a lehoučkým tónem křehký příběh mladé a starší ženy, které si spolu metodou pokus omyl budují životní prostor, jenž by mohly nazývat svým domovem.
— Süddeutsche Zeitung 

Ewald Arenz ve své nové knize překvapuje jako autor, který se s citem pro drobné psychologické nuance dobře dokáže vžít do svých postav. S rozháranou duší obou žen kontrastuje nádherný popis okolní krajiny, což knize propůjčuje poetický i drásavý nádech romantismu.
— Nordbayern.de 

EAN9788027508341
ISBN978-80-275-0834-1
Dostupné formátyepub|mobi|pdf
Datum vydání2021
Vazbae-book
Počet stran:230
Nakladatelství:Host
Jazyk:česky