Oblíbené (0)
Košík
je prázdný

E-kniha Kočka a Generál

Nino Haratischwiliová
EbookE-kniha / Ebook [epub|mobi|pdf]
Manual Návod na stažení e-knihy

No Print E-knihy nelze tisknout!

Cena v prodejně:
Cena při objednávce v e-shopu:
-0
429

Ihned ke stažení

Mistrovský psychologický román o zločinu a trestu, o odplatě a zúčtování — a také o lásce 

Píše se rok 2016 a v Berlíně se nečekaně protnou osudy tří lidí, kteří jsou natolik odlišní, že by se jen stěží dali najít rozdílnější. Kočka je mladá herečka původem z Gruzie, nadaná, neklidná, těkavá, vášnivě oddaná divadlu a své rodině. Moskevský rodák Alexandr Orlov, kterému všichni říkají Generál, se v průběhu let vypracoval na jednoho z nejmocnějších ruských oligarchů a obestírá ho aureola tajemství a nebezpečí. A Vrána? Někdejší válečný novinář, jemuž se před rokem zhroutil svět. Všechny tři propojí mladičká Nura a jistá strašlivá událost, k níž došlo v malé vesnici na severním Kavkaze během první čečenské války, tedy před více než dvaceti lety. Avšak vina zůstává vinou, zlo zůstává zlem a před vlastní minulostí se nedá uprchnout. 

–––

Nino Haratischwiliová je poutavá a nebojácná vypravěčka. Má dar vdechnout svým postavám život a vystihnout je pouhými několika větami. Nic lidského jí není cizí.
Neue Zürcher Zeitung 

Autorka nahlíží přímo do hlubin nitra svých postav a její příběh připomíná antickou tragédii. Píše o zločinu a trestu, válkách v našich myslích a zlu v každém z nás.

 — Deutsche Welle

Nino Haratischwili otáčí Rubikovou kostkou — což je i ústřední motiv příběhu — do nových kombinací a výsledkem je dechberoucí drama s historickou hloubkou, psychologickou drobnokresbou a vysokým napětím. Tento strašlivý hororový scénář se odehrává v Čečensku, ale je všeobecně platný pro všechny válečné zóny světa.

 — Bayerischer Rundfunk 

EAN9788027511013
ISBN978-80-275-1101-3
Dostupné formátyepub|mobi|pdf
Datum vydání2022
Vazbae-book
Počet stran:591
Nakladatelství:Host
Jazyk:česky