Oblíbené (0)
Košík
je prázdný

E-kniha Pikové eso

Faridah Abíké-Íyímídé
EbookE-kniha / Ebook [epub|mobi|pdf]
Manual Návod na stažení e-knihy

No Print E-knihy nelze tisknout!

Cena v prodejně:
Cena při objednávce v e-shopu:
-0
279

Ihned ke stažení

Co když všechny karty hrají proti vám? 

Vítejte v soukromé prestižní akademii Niveus, kde se na začátku školního roku objevil anonymní vyděrač. Říká si Eso a rád vynáší na světlo temná tajemství zdejších studentů. Jeho terčem se stanou dva na první pohled úplně rozdílní žáci. Tichý talentovaný hudebník Devon se však ze dne na den stane terčem pozornosti celé školy, když Eso zveřejní jeho intimní fotografie. Naopak ambiciózní premiantka školy Chiamaka je na pozornost zvyklá. Nikdy se nebála získat všechno, co chtěla, jenže všichni spolužáci brzy poznají cenu, kterou za svou moc zaplatila. Devon a Chiamaka nemají zdánlivě nic společného, ale někdo si je vybral, aby je veřejně zničil. Někdo, kdo má všechna esa v rukávu. A má s nimi v plánu mnohem víc než jen nevinnou středoškolskou hru… 

Pikové eso je velmi aktuální román, který se nebojí otevřít a pojmenovat problém institucionalizovaného rasismu, šikany, strukturální nadřazenosti a třídních rozdílů. 

–––

Faridah Àbíké-Íyímídé je absolutní mistryní ve vytváření napětí. Pikové eso nechá čtenáře procházet kapitolami v zoufalém očekávání, co se stane dál. Zabaleno dohromady spolu se šokujícími zvraty, ze kterých mi nejednou naskočila husí kůže, je Pikové eso fenomenálním debutem.
Aiden Thomas, autor knihy Kluci ze hřbitova

Pikové eso je chytrý thriller, který vám stále dokola podráží nohy, nehledě na to, kolikrát jste měli pocit, že jste zápletce přišli na kloub. Faridah Àbíké-Íyímídé je zjevení, oba její protagonisté — Chiamaka a Devon — jsou nesmírně podmaniví. Epilog je pak tím nejlepším, co jsem kdy četla. Tohle je opravdu velkolepý debut!
— Angeline Boulleyová, spisovatelka

Román, který vás nutí sedět napjatě na krajíčku židle a obracet stránku za stránkou. Zčásti temný, zčásti mrazivý a zcela nádherně queer. Debut Àbíké-Íyímídé je strhující, jemný a brilantní a rozhodně si ho nesmíte nechat ujít!
— Sophie Gonzalesová, spisovatelka

 

EAN9788027511389
ISBN978-80-275-1138-9
Dostupné formátyepub|mobi|pdf
Datum vydání2022
Vazbae-book
Počet stran:383
Nakladatelství:Host
Jazyk:česky