Oblíbené (0)
Košík
je prázdný
česky
Nakoukni do knihy

E-kniha Tajemství sanatoria

Anne-Sophie Lunding-Sørensenová
EbookE-kniha / Ebook [epub|mobi|pdf]
Manual Návod na stažení e-knihy

No Print E-knihy nelze tisknout!

Cena v prodejně:
Cena při objednávce v e-shopu:
-0
289

Ihned ke stažení

Příběh o nesvobodě, lásce a posedlosti  i o tom, jak se daří zlu, když moc je slepá 

Píše se rok 1928. Do nervového sanatoria na dánském venkově přijíždí z Vídně doktorka Hannah Neumannová. Jejím úkolem je zastavit sérii sebevražd, s nimiž si tým rigidního ředitele Berga neví rady. Hannah studovala u samotného Freuda a ve staromódně fungujícím sanatoriu začne praktikovat psychoanalýzu. Společně s ambiciózní zdravotní sestrou Dagmar se pouští do takřka detektivní práce a záhy zjistí, že ke všem záhadným úmrtím pacientek došlo za úplňku. Celou dobu však musí čelit skepsi, kterou její práce vyvolává mezi kolegy, a hledá útěchu v rodícím se milostném vztahu, jenž se jí nakonec stane přítěží. 

Co měly společného čtyři mladé ženy, které se utopily v jezeře? Jaké tajemství skrývá němá pacientka, již trápí hlasy linoucí se ze zdí sanatoria? A kolik úplňků Hannah a Dagmar přečkají, než dojde k další tragédii? 

 

–––

Historický román o moci a boji žen za rovnost a lásku. Anne-Sophie Lunding-Sorensenové se opět daří vykreslit působivé portréty žen, které mírně vybočují z řady. 
— Litteratursiden 

Tajemství sanatoria pojednává o nesvobodě, vytěsňování a rodícím se feministickém sebeuvědomění. Pacientky solundského sanatoria jsou v psychiatrické péči kvůli symptomům, které pramení spíše z důsledného a trvalého omezování jejich obecně lidských potřeb a možností se rozvíjet. Tyto ženy se pak stávají symboly dobového útlaku ze strany patriarchální společnosti.
— Berlingske 

Máte-li rádi detektivní literaturu, napětí a záhady a současně si je toužíte okořenit prvky historického milostného románu, bez váhání se pusťte do Tajemství sanatoria.
— Mellem-linjerne 

EAN9788027510283
ISBN978-80-275-1028-3
Dostupné formátyepub|mobi|pdf
Datum vydání2022
Vazbae-book
Počet stran:328
Nakladatelství:Host
Jazyk:česky