Oblíbené (0)
Košík
je prázdný

E-kniha Verze nula

David Yoon
EbookE-kniha / Ebook [epub|mobi|pdf]
Manual Návod na stažení e-knihy

No Print E-knihy nelze tisknout!

Cena v prodejně:
Cena při objednávce v e-shopu:
-0
249

Ihned ke stažení

Mileniálský technothriller o tom, co se stane, když se někdo rozhodne zničit internet 

Max, datový profík pracující pro sociální síť Wren, temné stránky internetu dobře zná. Když začne zpochybňovat, jak jeho zaměstnavatel nakládá s daty uživatelů, bez varování dostane padáka. Spojí se proto se svou nejlepší kamarádkou Akiko a společně vytvoří hacktivistickou skupinu Verze nula. Jejich cílem je rozebrat internet a na původních základech vybudovat něco lepšího a přátelštějšího. 

O Verzi nula se doslechne tajemný mediální magnát Pilot Markham a nabídne členům skupiny podporu. S jeho pomocí tak může Verze nula začít plánovat největší hackerský útok v dějinách. Jenže kým Pilot Markham ve skutečnosti je? Opravdu sdílí Maxův ušlechtilý cíl přetvořit internet v něco lepšího, nebo má nějaké jiné, mnohem temnější úmysly? Verze nula se brzy přesvědčí o tom, že dobrý záměr může mít nezamýšlené následky. Následky, které ovlivní celý svět a změní společnost tak, jak si to dosud nikdo nedokázal představit. 

–––

David Yoon nastavuje zrcadlo tomu, jak žijeme, našim těžkostem a slabostem. A zatímco nás vtahuje do příběhu o chytrém, ale naivním mladém muži, který touží po lepším světě, nastavené zrcadlo postupně černá. Tento energický román o technologiích útočí nejen na intelekt, ale i na srdce čtenářů.
Caroline Kepnes, spisovatelka

Tento román vyniká v momentech, kdy paroduje svět technologických firem a internetovou kulturu… fanoušci dystopií by si ho rozhodně neměli nechat ujít.
— Publishers Weekly

Verze nula je svižný a vtipný román, ale především je to pronikavý a promyšlený rozbor světa technologií, našeho vztahu k sociálním sítím, a nakonec může posloužit i jako volání do zbraně.
— Rob Hart, spisovatel

EAN9788027507924
ISBN978-80-275-0792-4
Dostupné formátyepub|mobi|pdf
Datum vydání2021
Vazbae-book
Počet stran:365
Nakladatelství:Host
Jazyk:česky