Oblíbené (0)
Košík
je prázdný

Jaroslav Seifert

František Cinger

Laskavě neústupný pěvec

Cena v prodejně: 299 Kč
Cena při objednávce v e-shopu:
-30
269

U dodavatele

poslední kusy na objednávku.

V prodejně do 5 dnů

K vyzvednutí pá 12.12 13:00

Odesíláme do 5 dnů

od 59 Kč, dodání po 15.12

Podrobnosti o dodání

Kdy můžu zboží mít?

Produkt je u dodavatele, odesíláme ho ihned po naskladnění.

Osobní odběr

Prodejna Benešov - ZDARMApá 12.12

Výdejní místa

One Box, One Point59 Kčpo 15.12
Zásilkovna69 Kčpo 15.12
Zásilkovna SK95 Kčút 16.12

Dodání na adresu v ČR

Stažení online0 Kčpá 12.12
One Curier65 Kčpo 15.12
Zásilkovna - domů99 Kčpo 15.12
Zásilkovna SK - domů139 Kčút 16.12

Uvedený termín u dodání domů a na výdejní místa je orientační. Balíček může přijít v rozmezí dvou dní po termínu.

Autor František Cinger nám ve své knize Jaroslav Seifert představuje světově proslulého básníka jako složitou osobnost, která musela v různých dobách čelit mnoha tlakům, aniž by díky svému charakteru ztratila nesporné lidské kvality.

Osobnost velkého básníka, nositele Nobelovy ceny, poznáváme v textu prostřednictvím jeho dcery Jany Seifertové, ale i vzpomínek či korespondence takových osobností jakými jsou Vlasta Chramostová, František Janouch, Arnošt Lustig, Bohumil Hrabal, Jan Werich, Milan Kundera, František Hrubín, Eva Kantůrková, Bedřich Utitz či Pavel Vašák, nebo básnických gigantů - Jana Skácela, Vítězslava Nezvala, Vladimíra Holana, Františka Halase nebo Jiřího Wolkera, kteří už nejsou mezi námi, ale jejich vzpomínky na generačního souputníka Jaroslava Seiferta se díky korespondenci zachovaly. Podobně jako názory F. X. Šaldy, Josefa Hory, Bedřicha Fučíka, Ludvíka Kundery.

Výběr textů Jaroslava Seiferta pak v konfrontaci s těmito dokumenty vytváří zajímavý dialog, který je nejen svědectvím o osobnosti Seiferta, ale i o vývoji české společnosti od dvacátých po osmdesátá léta, kdy Jaroslav Seifert žil a tvořil.

EAN9788087090381
ISBN978-80-87090-38-1
Rozměry152 x 212 x 23 mm
Datum vydání01. 06. 2011
Vazbapevná vazba
Počet stran:272
Nakladatelství:BVD
Jazyk:česky