Oblíbené (0)
Košík
je prázdný

Jací jsou? Albánci

Cena v prodejně: 149 Kč
Cena při objednávce v e-shopu:
-15
134

U dodavatele

20-30ks na objednávku.

V prodejně do 1 dne

K vyzvednutí zítra 13:00

Odesíláme do 1 dne

od 59 Kč, dodání st 7.6

Podrobnosti o dodání

Kdy můžu zboží mít?

Produkt je u dodavatele, odesíláme ho ihned po naskladnění.

Osobní odběr

Prodejna Benešov - ZDARMAzítra

Výdejní místa

WEDO Pobočky, AlzaBox59 Kčst 7.6
Balíkovna59 Kčst 7.6
Zásilkovna69 Kčst 7.6
Česká pošta - Balík Na poštu97 Kčst 7.6
Zásilkovna SK95 Kčst 7.6

Dodání na adresu v ČR

Stažení online0 Kčzítra
WEDO doručení na adresu59 Kčst 7.6
Zásilkovna - domů99 Kčst 7.6
Česká pošta - Balík Do ruky115 Kčst 7.6
Zásilkovna SK - domů139 Kčzítra

Uvedený termín u dodání domů a na výdejní místa je orientační. Balíček může přijít v rozmezí dvou dní po termínu.

Albánci se řadí k nejpohostinnějším národům v Evropě. Zvyk velí, že hosté jsou pod ochranou hostitele, od něhož se očekává, že se bude k hostům chovat královsky a ochrání je za všech okolností. To platí, i kdyby šlo o zapřisáhlé nepřátele. Přes jejich temperament v Albánii uvidíte na ulici opilce jen vzácně. Umějí si důkladně a z celého srdce užívat, aniž by někdy byli neurvalí nebo ztratili sebeúctu.

Rodina je první a poslední důvod existence každého Albánce. Pojem rodina zahrnuje nejen nejbližší, ale také celé vzdálenější příbuzenstvo. Jsou také nesmírně hrdí na svůj domov. Interiéru domu je věnována velká pozornost, zatímco exteriér je takřka ignorován. Výsledný chaos je asi to první, čeho si návštěvníci Albánie všimnou. Popelnice na ulicích přetékají. Mladí i staří bezstarostně odhazují papírky na zem nebo z okna auta...

Evropané ze severu jsou zvyklí pracovat a volno si musejí zdůvodnit. U Albánců je to naopak – je nutné si odůvodnit práci. Pohodlnou alternativou je sedět hodiny v kavárně nad jednou kávou a živě konverzovat nebo prostě. . . sedět. V Albánii je sedět a nic nedělat přirozená volba zapříčiněná nedostatkem jiných možností. Pokud mají albánští řidiči na něco talent, je to schopnost pít kávu, kouřit cigaretu, volat z mobilu, povídat si s člověkem vedle sebe, gestikulovat, mačkat klakson, psát SMS a ještě mít dost rukou na řízení.

Cestovat po Albánii není snadné. Železnice je dost primitivní záležitost. Tratě mají jednu kolej, po které čas od času projíždějí vlaky. Nejsou rychlé: kluci s nimi rádi závodí – a vyhrávají – a pastevci mají čas odehnat své ovce z trati, když vlak uvidí přijíždět. Minibusy nejezdí podle jízdního řádu, odjiždějí, když jsou plné. Po albánsku "plné" je, když je využitý každý volný prostor, včetně míst na stání, a když si myslíte, že se do vozidla už nikdo další nevejde, vmáčknou se tam ještě čtyři další cestující se svými zavazadly a jejich těla se tvarově přizpůsobí prostoru mezi ostatními těly.

V knize se zábavně dočtete mnohem více o každodenním životě a povaze Albánců, abyste je lépe pochopili a snadněji s nimi navázali kontakt. Nechte se inspirovat a poznejte albánskou duši! V edici Jací jsou? už vyšlo 24 publikací. Podívejte se na všechny!

EAN9788075086150
ISBN978-80-7508-615-0
Rozměry180 x 112 x 10 mm
Datum vydání01. 10. 2020
Vazbabrožovaná vazba
Počet stran:96
Nakladatelství:Lingea
Jazyk:česky