Oblíbené (0)
Košík
je prázdný

Jací jsou? Švédové

Cena v prodejně: 149 Kč
Cena při objednávce v e-shopu:
-15
134

U dodavatele

40-50ks na objednávku.

V prodejně do 1 dne

K vyzvednutí zítra 13:00

Odesíláme do 1 dne

od 59 Kč, dodání st 7.6

Podrobnosti o dodání

Kdy můžu zboží mít?

Produkt je u dodavatele, odesíláme ho ihned po naskladnění.

Osobní odběr

Prodejna Benešov - ZDARMAzítra

Výdejní místa

WEDO Pobočky, AlzaBox59 Kčst 7.6
Balíkovna59 Kčst 7.6
Zásilkovna69 Kčst 7.6
Česká pošta - Balík Na poštu97 Kčst 7.6
Zásilkovna SK95 Kčst 7.6

Dodání na adresu v ČR

Stažení online0 Kčzítra
WEDO doručení na adresu59 Kčst 7.6
Zásilkovna - domů99 Kčst 7.6
Česká pošta - Balík Do ruky115 Kčst 7.6
Zásilkovna SK - domů139 Kčzítra

Uvedený termín u dodání domů a na výdejní místa je orientační. Balíček může přijít v rozmezí dvou dní po termínu.

Švédové jsou podnikaví, spravedliví a objektivní lidé, kteří trpí mírným velikášstvím. V žádné jiné zemi nenajdete téměř nic, s čím by Švédové sami sebe a svoji zemi nesrovnávali a nevycházeli z toho jako ti lepší. To platí i v porovnání severských národů. Norové jsou prostý lid, Dánové jsou veselí chlapíci, co se rádi pobaví. Finové jsou zamlklí, jen je komáři občas přimějí k divokým výkřikům a poskokům, turistickými průvodci mylně označovaným za lidové tance. Švédové všechny tyto vlastnosti spojili a dali jim zcela nový rozměr. Humor nacházejí v neomalené přímosti, mlčení vyplňují nezávazným klábosením a řeč těla zcela zrušili.

Švédská povaha se postupně vyvinula z nutnosti přežít v nehostinném prostředí a nezbytnosti vyjít s ostatními kolem. Výsledkem je národ introvertů, kteří si stále velmi cení své nezávislosti a touží po velkém životním prostoru. Švédské rčení by mohlo znít (tedy v případě, že by Švédové nějaká rčení měli, což nemají): „Jeden je společnost, dva už jsou dav.“ Není divu, že se Švédové na první pohled zdají odměření, dokonce trochu chladní. Když ale dokážete prorazit led švédskosti, objevíte pod ním opravdový oceán lidských citů. Sociologové a psychologové v zahraničí s úžasem hledí na to, jak se Švédům podařilo skloubit individualismus a kolektivismus.

Švédové jsou největší milovníci přírody na světě a dokážou o tom mlít až do soudného dne. V jejich vzpomínkách se táhnou nekonečné lesy, v nichž rodiny svorně sbírají houby a lesní plody, zatímco neúnavně odhánějí roje krvežíznivých komárů. Touží zachránit přírodu před člověkem. Je to víc než pouhá vize – téměř se to blíží takové vášni, jakou jen Švédové dokážou projevit.

Panuje přesvědčení, že Švédové mají problémy s alkoholem. Zdá se, že toto rozmáchlé zobecňování pramení z postřehu, že švédští chodci na ulicích občas objímají pouliční lampy a švédské turisty na zahraničních zájezdech musejí z letadel nezřídka vynášet na nosítkách. Podle oficiálních statistických údajů EU ale Švédové konzumují méně alkoholu než většina ostatních národů. Pravda ale je, že s alkoholem mají problémy švédští losi.

V průvodci se dočtete mnoho dalších zajímavostí ze všech aspektů života ve Švédsku a poznáte povahu a mentalitu Švédů opravdu do hloubky. To vše neotřelovou formou, vážně i humorně, s nadsázkou i pochopením.

EAN9788075086198
ISBN978-80-7508-619-8
Rozměry180 x 112 x 10 mm
Datum vydání01. 10. 2020
Vazbabrožovaná vazba
Počet stran:96
Nakladatelství:Lingea
Jazyk:česky