Oblíbené (0)
Výdej objednávek eshopu Po - Pá 8:30 - 15:00.
Košík
je prázdný

Akutní kardiologie do kapsy

Jan Vojáček

2., rozšířené a aktualizované vydání

Cena v prodejně: 250 Kč
Cena při objednávce v e-shopu:
-25
225

U dodavatele

40-50ks na objednávku.

Odesíláme do 3 dnů
V prodejně do 3 dnů
Autor stručně a přehledně informuje lékaře o nejčastějších akutních příhodách v kardiologii a na základě současných platných doporučení České kardiologické společnosti uvádí jak co nejlépe postupovat u jednotlivých popsaných akutních stavů.
Obsahem publikace jsou kapitoly o poruchách tvorby a vedení srdečního rytmu, kardiopulmonální resuscitaci, akutních koronárních syndromech, akutním srdečním selhání, akutním plicním edému, kardiogenním šoku, akutní plicní embolii, hypertenzní krizi, nestabilní angině pectoris a náhlé srdeční smrti. Poslední kapitola se velmi stručně zabývá preeklampsií a eklampsií u těhotných žen. Cenná je též podrobná informace o současných zásadách kardiopulmonální resuscitace u dospělých a dětí. V každé kapitole jsou stručně popsány příznaky onemocnění, které charakterizují srdeční příhodu, a diferenciálně diagnostické možnosti a léčebné algoritmy tak, aby se lékař mohl rychle rozhodnout o strategii léčebného zákroku a dalších nezbytných opatřeních jak v rámci přednemocniční péče, tak v nemocničním zařízení.

Knížka je určena všem lékařům, kteří se s problematikou akutních stavů ve své praxi setkávají, především pak internistům a kardiologům, a to nejen v terénu, v ambulancích, ale především na lůžkových odděleních, jednotkách intenzivní péče a koronárních jednotkách.

EAN9788020439420
ISBN978-80-204-3942-0
Rozměry180 x 112 x 12 mm
Datum vydání01. 07. 2016
Vazbapevná vazba
Počet stran:144
Nakladatelství:Mlad fronta
Jazyk:česky