Oblíbené (0)
Košík
je prázdný

Kilhets

Kilhets

Complete 30th Aniversary Edition

Cena v prodejně: 499 Kč
Cena při objednávce v e-shopu:
-50
449

U dodavatele

poslední kusy na objednávku.

V prodejně do 3 dnů

K vyzvednutí pá 31.3 13:00

Odesíláme do 3 dnů

od 59 Kč, dodání po 3.4

Podrobnosti o dodání

Kdy můžu zboží mít?

Produkt je u dodavatele, odesíláme ho ihned po naskladnění.

Osobní odběr

Prodejna Benešov - ZDARMApá 31.3

Výdejní místa

WEDO Pobočky, AlzaBox59 Kčpo 3.4
Balíkovna59 Kčpo 3.4
Zásilkovna69 Kčpo 3.4
Česká pošta - Balík Na poštu97 Kčpo 3.4
Zásilkovna SK95 Kčpo 3.4

Dodání na adresu v ČR

Stažení online0 Kčpá 31.3
WEDO doručení na adresu59 Kčpo 3.4
Zásilkovna - domů99 Kčpo 3.4
Česká pošta - Balík Do ruky115 Kčpo 3.4
Zásilkovna SK - domů139 Kčpá 31.3

Uvedený termín u dodání domů a na výdejní místa je orientační. Balíček může přijít v rozmezí dvou dní po termínu.

Kilhets je výjimečné uskupení, které produkuje původní hudbu na pomezí žánrů. Potkává se zde improvizing, konceptual, minimal, contemporary music a elektronika. V prvním období existence, na přelomu 70. a 80. let, skupina nahrála 6 koncertů, které máte možnost slyšet v tomto vydání. Jde o stylově o myšlenkově ucelený produkt. Plechová krabice s gravírovaným víkem obsahuje 5 CD, každé v obalu digipack plus 40-stránkový booklet s fotografiemi a sleevnotes v češtině a angličtině. Limitovaný náklad - Krabice jsou číslovány 1 – 1000, některé krabice s bodovou korozí! Jde o úplné vydání materiálů skupiny Kilhets.
Kilhets založil bubeník Petr Křečan (Extempore, Stehlík, Švehlík). Ten již během 70. let usiloval o novou hudební formu, avšak až do chvíle, kdy spojil své snahy s dalšími dvěma hudebníky, Mirkem Šimáčkem a Mikolášem Chadimou, zůstávalo pouze u pokusů a nejasných představ. Teprve v lednu 1979 trojici došlo, že je možné vytvářet zcela jiné umění, než bylo do té doby zvykem. Kilhets preferovali co nejautentičtější hudební složku, a vyloučili předem připravenou a nazkoušenou hudbu jako umělou. Stejně tak ale vyloučili hudební improvizace ve vymezených kolejích tak, jak je např. předvádí jazz. V březnu 1979 vychrstli Kilhets na posluchače zcela novou tvář hudby, do té doby neslýchanou. Projekt Kilhets No. 2 (což byl první koncert nového složení) překvapil i hudebníky samotné. Byli ohromeni, že se jim podařilo realizovat něco, co odpovídalo jejich niterným představám. Zdálo se jim, že jejich hudba přichází odněkud z neznáma a přináší jim vše, co nedovedli zatím vyjádřit. Již na tomto koncertě použili Kilhets masky, které měly signalizovat, že není podstatný umělec, ale právě vzniklé umění. Stejně tak na tomto koncertě poprvé soubor pracoval s tichem, což znamenalo, že v produkci bylo místo, kde se nehrálo, a hráči stáli na jevišti aniž vyvíjeli jakoukouliv činnost. Účinek tohoto místa na publikum byl velmi dráždivý a diváky zcela dezorientoval.

Během dalších vystoupení se skupina rozrostla o výtvarníka Frantu Skálu a část i další hosty. Výjimečným vystoupením byla tancovačka v Hotelu Tichý v Praze na Žižkově, během níž Kilhets zprznili hity tehdejších světových hitparád. Hudebníci si také sami stavěli část svých hudebních nástrojů. Nejznámější z nich je jedenáctistrunná kytara se dvěma krky postavenými proti sobě(!)

Po celou dobu existence se Kilhets setkávají s protichůdnými názory na svou hudbu. Jedinými hudebníky, kteří kapelu ihned přijali a ocenili, byli Jiří Stivín a Chris Cutler (Art Bears). Po Křečanově emigraci v roce 1980 se Kilhets rozcházejí. Mikoláš Chadima pokračuje s Extempore a Classic Rock´n´Roll Bandem, Franta Skála se vrací k výtvarnému umění (teprve časem přijde jeho hudební projekt Finský barok) a Mirek Šimáček se spojil s Petrem Kofroněm, aby se dál věnoval soudobé hudbě.
EAN8595050219127
Datum vydání28. 03. 2019
VazbaCD
Nakladatelství:Black Point
Jazyk:česky