Oblíbené (0)
Košík
je prázdný

Muslimové, a ne mohamedáni!

Mihad Mujanovič

Ke kořenům bosňáckého národního hnutí v letech 1878-1918

Cena v prodejně: 330 Kč
Cena při objednávce v e-shopu:
-33
297

U dodavatele

poslední kusy na objednávku.

V prodejně do 4 dnů

K vyzvednutí pá 13.2 13:00

Odesíláme do 4 dnů

od 59 Kč, dodání po 16.2

Podrobnosti o dodání

Kdy můžu zboží mít?

Produkt je u dodavatele, odesíláme ho ihned po naskladnění.

Osobní odběr

Prodejna Benešov - ZDARMApá 13.2

Výdejní místa

One Box, One Point59 Kčpo 16.2
Zásilkovna69 Kčpo 16.2
Zásilkovna SK95 Kčút 17.2

Dodání na adresu v ČR

Stažení online0 Kčpá 13.2
One Curier65 Kčpo 16.2
Zásilkovna - domů99 Kčpo 16.2
Zásilkovna SK - domů139 Kčút 17.2

Uvedený termín u dodání domů a na výdejní místa je orientační. Balíček může přijít v rozmezí dvou dní po termínu.

Kniha se zabývá proměnami muslimské pospolitosti (dnešních Bosňáků) v Bosně a Hercegovině za rakousko-uherské okupace mezi lety 1878 a 1918.
V kontextu utváření moderních středoevropských a balkánských národů je blíže rozebrán politický, společenský a demografický vývoj komunity, včetně rozvoje spolkového života a náboženských, kulturních a vzdělávacích institucí.
Retrospektivním pohledem stojí habsburská správa nejsevernější osmanské provincie na začátku dlouhého, ve své podstatě nejistého a nejednoznačného, ale nakonec přece jen úspěšného procesu národního sebeuvědomování slovanské muslimské komunity v Bosně a Hercegovině a takzvaném Sandžaku.
Výklad je rozdělen do více analytických částí, které v hrubých rysech kopírují ustálený model studia národních hnutí v Evropě.
Za stmelující teoretické východisko je bráno modernistické paradigma, které národní ideu spojuje se změnou společenských, hospodářských a politických okolností, nástupem modernity, opírající se o koncept jak konstruktivistický, tak instrumentalistický.
EAN9788073087661
ISBN9788073087661
Datum vydání02. 05. 2018
Vazbabrožovaná vazba
Počet stran:246
Nakladatelství:Univerzita Karlova, Filozofická fakulta
Jazyk:česky