Oblíbené (0)
Výdej objednávek eshopu Po - Pá 8:30 - 15:00.
Košík
je prázdný

Emoce od A do P

Radkin Honzák
Cena v prodejně: 300 Kč
Cena při objednávce v e-shopu:
-30
270

U dodavatele

210-220ks na objednávku.

Odesíláme do 2 dnů
V prodejně do 2 dnů
Kniha oblíbeného psychiatra Radkina Honzáka nás provádí světem emocí. Jeho pilíře tvoří strach, hněv, smutek, radost, odpor a údiv – šest základních emocí, z nichž se skládá celé bohaté emoční spektrum.
V úvodních kapitolách se dozvíme, že emoce jsou primárně tělesné děje, zatímco pocity popisují, jak tyto děje rozumově vnímáme. Jak prohlásil Antonio Damasio: Emoce se odehrávají v divadle těla a do divadla vědomí jsou překládány jako pocity. Seznámíme se s vývojem bádání o emocích a různými názory na ně, s pokusy, k nimž jsou využívány i moderní zobrazovací metody, a zjistíme, jak se emoce a schopnosti jejich zpracování vyvíjejí v průběhu lidského života a jakou roli hraje rodina.
Jednotlivým emocím jsou pak věnovány samostatné kapitoly. Najdeme v nich k probíraným tématům řadu citátů z básní a písní, na nichž se ukazuje, že umění leckdy poskytuje výstižnější popisy než věda.
A proč zrovna od A do P? Svět emocí je spletitý a to, co je o něm dosud známo, je jen zlomek složitého celku. Autor v knize přináší výběr poznatků z dosavadního bádání a nečiní si ambice podat přehled od A do Z. Přesto všem zájemcům z řad odborníků i laiků nabízí množství zajímavých informací a souvislostí o člověku a jeho nitru. Jaké emoce v těle probíhají a jaké pocity z nich vyrůstají, to zjistíme v této knize – psané s radostí, což je ta nejlepší emoce.
EAN9788074924927
ISBN978-80-7492-492-7
Rozměry213 x 128 x 17 mm
Datum vydání18. 09. 2020
Vazbabrožovaná vazba
Počet stran:203
Nakladatelství:Galn spol. s r.o.
Jazyk:česky